آکادمی بدنسازی اکسیر پلاس

مقدمه : پس از گذر از شلوغی های بازار و عبور از موتورسازی های متعدد خیابان ری با یک مجموعه ی بدنسازی بزرگ با نام آکادمی بدنسازی اکسیر پلاس روبرو خواهید شد ، باشگاهی که بیشترین حجم مراجعه کننده در طول روز را در این محله دارد .

تاریخچه : آکادمی بدنسازی اکسیر پلاس سال ۱۳۹۷ فعالیت خودشو در محله ی قیام آغاز کرده و در این راه از مربیان خوب رشته ی بدنسازی بهره برده است . همچنین با الگوبرداری مناسب از مجموعه های خوب دنیا باشگاهی با استانداردهای مناسب تجهیزات تاسیس کرده است .

موقعیت مکانی : محدوده ی طرح ترافیک ، زوج و فرد باعث می شود تا شما نتوانید از اتومبیل شخصی خودتون قبل از پایان طرح برای حضور در مجموعه استفاده نمایید ، نکته ی مثبت برای اکسیر پلاس داشتن پارکینگ اختصاصی رایگان است . با این حال دسترسی به مجموعه با استفاده از سرویس حمل و نقل شهری مناسب بوده و ایستگاه های اتوبوس و مترو در نزدیکی مجموعه قرار دارد .

سالن تمرینی : سالن تمرینی در حدود ۱۰۰۰ متر مساحت دارد با توجه به بزرگی سالن و سقف بلند این مجموعه که در حدود ۶ متر می باشد باعث شده تا تفکیک مناسبی بین تجهیزات ایجاد شود .

کفپوش و ایمنی : بخش دستگاه ها و سیم کش ها از کفپوش معمولی استفاده شده اما از استحکام خوبی برخوردار است و در زمان حضور ما از لحاظ ظاهری و همچنین بهداشتی شرایط مطلوبی را دارا بود .

نور سالن : استفاده از لامپ های مهتابی و آفتابی نور سالن را به خوبی تامین کرده است و نوری طبیعی را در اختیار ورزشکاران قرار می دهد به گونه ای که در هیچ بخش از سالن تاریکی یا پرش نور وجود نخواهد داشت .

تهویه : سقف بلند بزرگ ترین حسن یک سالن بدنسازی می باشد ، اگر این سالن تهویه ی مناسبی دارد بیشترین نقش را در این ماجرا سقف مجموعه ایفا کرده است .

سرویس بهداشتی و حمام : تمیز اما از لحاظ ظاهری چنگی به دل نمیزند ، شاید ما بیش از اندازه به یک سری موضوعات حساس باشیم اما باید تمامی نکات را جز به جز بررسی کرد . وجود سرویس بهداشتی و حمام به تنهایی کافی نیست و امکانات آنها باعث ایجاد وجه تمایز می شود . بهتر بود تعداد سرویس ها و دوش ها بیشتر میبود تا استفاده همزمان برای حداقل ۵ نفر فراهم گردد .

رختکن : مجموع ۸۰ کمد که همه ی آنها مجهز به قفل الکترونیکی هستند رختکن این مجموعه را پوشش میدهد ، یکی از نکات مثبت مجموعه وجود دوربین های امنیتی در رختکن و راه های ورودی است که به خوبی امنیت مجموعه و لوازم شخصی را تامین می کند .

دستگاه ها و تجهیزات : هیچ کم و کاستی برای تمرین وجود نخواهد داشت چون تمامی دستگاه و تجهیزات لازم برای ساخت یک بدن ایده آل را در اختیار دارید .

دستگاه های هوازی : تمامی دستگاه های هوازی این مجموعه در طبقه ی بالا و جنب رختکن موجود بوده ، ۱۰ عدد تردمیل ساخت کشور آمریکا و همچنین ۲ عدد الپتیکال  و ۶ عدد دوچرخه ی ثابت باعث می شود تا کم و کاستی از این بابت در سالن احساس نشود ، البته تا ایده آل شدن موضوع فاصله داریم اما همه ی اینها بستگی به شهریه و موقعیت جغرافیایی مجموعه نیز دارد .

دستگاه های بدنسازی : سیم کش ها و دستگاه در قسمت ابتدایی مجموعه قرار دارد و همگی از برند خوب و نام آشنا Active GYM می باشند این یعنی با استفاده صحیح از دستگاه ها فشار دقیقا به نقطه ی مورد نظر خواهد آمد و آسیب دیدگی به حداقل می رسد .

ساعت فعالیت: فعالیت مجموعه همه روزه از ساعت ۶:۳۰ صبح لغایت ۲۳:۳۰ می باشد ، مجموعه تماما در اختیار بخش آقایان بوده و از این حیث در انتخاب ساعت فعالیت دست ورزشکاران باز می باشد .

شرایط آموزش و مربیان : باتوجه به حضور مربی در مجموعه انتظار می رود آموزش به صورت مطلوب برای تازه کارها صورت پذیرد اما مربی مجموعه برای برنامه ی تمرینی ، غذایی و همچنین نمایش حرکات و اصلاح حرکات بصورت جداگانه هزینه دریافت می نماید .

شهریه و نحوه پرداخت : بخش مهم و قابل توجه مجموعه های ورزشی شهریه و نحوه ی پرداخت آن است . چنانچه بخواهید ۶ روز هفته را از مجموعه استفاده نمایید با دستگاه های هوازی ۱۲۰ هزارتومان بابت یک ماه بایستی پرداخت نمایید . سیستم اثر انگشت باعث شده است شما نیازی به استفاده از کارت عضویت نداشته باشید و نگرانی از بابت گم کردن و یا جا گذاشتن کارت عضویت خود نداشته باشید .

سخن پایانی : در مجموع می توان گفت با حضور در آکادمی بدنسازی اکسیرپلاس تمام انتظارات شما از یک باشگاه بدنسازی برآورده خواهد شد .امیدواریم بررسی فوق مورد استفاده شما واقع شده باشد .
نقاط قوت :
⦁ دستگاه های برند
⦁ شهریه مناسب
⦁ ساعت فعالیت بالا
⦁ بزرگی مجموعه و تفکیک وسایل
نقاط ضعف :
⦁ سرویس بهداشتی و حمام کم
⦁ نبود مربی غیرخصوصی
⦁ مجاورت مجموعه با طرح ترافیک

یک نظر

  1. بنیامین پاسخ

    سلام و درود
    خیلی خیلی نافذ بود و اطلاعاتی که در مورد مجموعه اکسیر گذاشته اید خیلی ریز بینانه و خوب بود فقط میخواستم بدونم که بوفه هم ایا داره؟

    از طرف خوب استنکافی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *