آکادمی بسکتبال مهرآیین

مقدمه : مهرآیین ، باشگاهی که در ابتدا با نام پارسین خودشو معرفی کرد و با جذب اسپانسر این اسم به مهرآیین تغییر پیدا کرد . این باشگاه توسط دو بازیکن جوان که تا قبل از اون در لیگ های مختلف تهران و کشور فعال بودند تاسیس شد . سال ۱۳۹۳ آغاز کار آکادمی مهرآیین ( پارسین ) در شرق تهران بود .

تاریخچه باشگاه : باشگاه فرهنگی ورزشی پارسین در سال ۱۳۹۳ توسط آقایان حمیدرضا جهانمرد و دانیال خوش طینت که از ورزشکاران نسل جوان کشور می باشند ، با هدف سالم سازی فضای زندگی جوانان ، توسعه اخلاق مداری ورزشی ، رشد و پرورش مستعدان رشته بسکتبال و نهایتا دست یافتن به عناوین قهرمانی تاسیس گردید . تعداد پایگاه های فعال این باشگاه در سطح استان تهران به ۱۲ پایگاه رسیده است . این باشگاه در تمامی رده های سنی رقابت های استان تهران تیم داری نیز می کند .
موقعیت مکانی :

نه طرح ترافیک و نه طرح زوج و فرد باعث نمی شود تا شما نتوانید به سالن شهید شکرالهی برسید چراکه این سالن در محله ی تهرانپارس واقع شده است . دسترسی مناسب به اتوبان های بابایی و رسالت باعث میشود تا شما به راحتی مسیرهای خود را جهت رفت و آمد انتخاب نمایید . نزدیک ترین مترو به مجموعه ، مترو تهرانپارس می باشد که حتی پیاده هم می توان به آن رسید البته اگر شما یک ورزشکار خوب باشید چون پیاده روی در حدود ۲۰ دقیقه در انتظار شما است . وجود سیستم حمل و نقل شهری مناسب در نزدیکی آکادمی نیز یکی دیگر از برتری های آن است .

سالن تمرینی : از داخل کوچه ای که سالن شهید شکرالهی واقع است به سمت یک سوله ی سبز و قرمز رنگ حرکت می کنید و بعد از گذر از درب اصلی مجموعه یک راهرو کوچک قرار دارد این راهرو شبیه به تونل های وحشت شهربازی ها می باشد . بدون نور و خیلی تنگ پس از عبور از این راهرو و کنار زدن یک پرده ی سبز رنگ وارد سالن می شوید . تفکیک نبودن ورودی سالن با زمین کمی تو ذوق میزند . اما به نظر ما این ها اصلا مهم نیست و تنها کیفیت آموزش است که ملاک قرار می گیرد .

کفپوش : مهم ترین قسمت در یک سالن ، کفپوش های آن است باتوجه به تماسی بودن ورزش بسکتبال و همچنین پربرخورد بودن این رشته کفپوش مناسب اهمیت خاصی پیدا می کند ، کفپوش های به کار رفته در این مجموعه طرح پارکت و از جنس پلیمر ترموپلاستیک با ضخامت ۸ میلی متر می باشد که کاملا برای ورزش های سالنی مناسب است .

نور : باتوجه به نصب پرژکتور به تعداد کافی سالن از نور بسیار خوبی برخوردار است اما بهتر بود تا پرژکتور آفتابی نیز در سالن نصب می شد تا تفکیک نور به خوبی انجام می گرفت .

تهویه : سیستم تهویه به خوبی کار نمی کرد و سالن بیش از اندازه گرم بود گرمی هوا و نبود تهویه مطلوب باعث می شود تا بازیکنان تعرق نسبتا بالایی داشته باشند .

حلقه ها : سالن تنها دو حلقه ی استاندارد دارد که این حلقه ها سقفی می باشند و با موتور بالا و پایین میروند نبود حلقه در عرض زمین باعث میشود تااین سالن تنها سالن تمرینی برای تیم ها باشد تا یک سالن آموزشی از طرفی دو حلقه ی موجود نیز ابعاد استاندارد دارند و به اندازه ی مینی بسکتبال در نمی آیند .

ایمنی سالن : تمامی دیوارها به وسیله ی محافظ پوشانده شده اند همچنین دروازه هایی که دو طرف زمین قرار دارند دارای محافظ هستند که از این جهت ایمنی سالن در شرایط مطلوبی قرار دارد .

سرویس بهداشتی و حمام : سه سرویس بهداشتی به همراه دو دوش حمام که  شرایط بهداشتی خوبی هم داشتند باعث می شود تا بازیکنان در هنگام استراحت یا تایم هایی که مربیان در اختیار آنها می دهند جهت استفاده از سرویس با مشکلی روبرو نشوند .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی : تعداد موانع بلند و کنزها و وجود باکس ها جهت انجام تمرینات متنوع شرایط بسیار خوبی را برای مجموعه مهرآیین ( شعبه ایثار ) ایجاد کرده است . تعداد توپ های مجموعه هم به گونه ای است که در هر سانس ۲۰ نفره تمامی بازیکنان توپ جهت تمرین داشته باشند .

رده های سنی :  آکادمی مهرآیین با اینکه به نوعی تازه کار بحساب می آید اما تمامی رده های سنی را تحت پوشش خود قرار داده است از مینی بسکتبال تا جوانان در تمامی رده های رقابت های استان تهران شرکت می کند .

شرایط آموزش و مربیان :  باتوجه به اینکه لازمه ی کار در یک سالن داشتن کارت مربیگری است و همچنین جوان بودن این آکادمی شرایط آموزشی موجود مطلوب است تمامی مربیان فعال در این مجموعه دارای کارت مربیگری می باشند و از آنجایی که خود این عزیزان در همین چند سال اخیر نیز بازی می کردند پس شرایط آموزشی خوبی برای بازیکنان فراهم کرده اند . برای هر سانس ۲۰ الی ۲۵ نفره دو مربی فعالیت می کنند .

شهریه و نحوه ی پرداخت : شاید باتوجه به شرایط اقتصادی مهم ترین بخش بررسی ما شهریه و نحوه ی پرداخت آن باشد . در مورد مجموعه ی مهرآیین باید گفت شهریه به صورت ماهانه دریافت میشود و مبلغ این شهریه برای ماه اول ۱/۲۰۰/۰۰۰ ریال و برای مابقی ماه ها ۱/۰۰۰/۰۰۰ ریال می باشد و دلیل این اختلاف قیمت نیز بیمه ورزشی بازیکنان برای یکسال فعالیت می باشد .

سخن پایانی : باتوجه به اینکه مجموعه مهرآیین نوپا می باشد و از آنجایی که دو جوان این مجموعه را اداره می کنند باید فرصتی داده شود تا اهدافی که در سر دارند را عملی نمایند . درخصوص آکادمی مهرآیین در شرق تهران ( مجموعه ایثار ) از آنجاییکه کمپ اصلی این مجموعه نیز نمی باشد باید گفت ایرادات موجود بیشتر سخت افزاری بوده و باتوجه به عملکرد مثبت این مجموعه در رقابت های تهران خروجی مناسبی داشته اند . امیدواریم بررسی فوق برای شما عزیزان کاربردی باشد .

نکات مثبت :

  • شهریه پایین
  • دسترسی مناسب
  • وجود مربی بدنساز در تمرینات

نکات منفی :

  • نبود تهویه مناسب
  • نبود رختکن
  • نداشتن حلقه های جانبی
  • مینی نشدن حلقه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *