توضیحات کهرنگی در مورد عدم کسب نتیجه در مونیخ

به گزارش کلاب شو و به نقل از خبرگزاری فارس، مسابقات جهانی تیراندازی روز گذشته به میزبانی مونیخ به پایان رسید که در این مسابقات سهمیه المپیک نیز توزیع شد اما کاروان ورزشی ایران در این دوره از رقابت‌ها تنها یک فینالیست در تپانچه ۲۵ متر داشت که آن هم به مدال ختم نشد.

فدراسیون تیراندازی تاکنون یک سهمیه المپیک توسط نجمه خدمتی در تفنگ بادی ۱۰ متر کسب کرده که دو رقابت دیگر پیش‌روی تیراندازان وجود دارد تا این تعداد را افزایش دهند.

بدرالملوک کهرنگی نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در گفت‌وگو با فارس، درباره نتایجی که ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی جهان داشتند، اظهار داشت: سطح مسابقات بسیار بالاست و همه مقتدرانه در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند به ویژه هندی‌ها که تکلیف‌شان را در این مسابقات مشخص کردند. برنامه ما این بود تیراندازان در مونیخ به روزرسانی کنند و الهه احمدی هم سهمیه المپیک بگیرد اما او نتوانست همان رکوردی را که در مرحله مقدماتی داشت در مرحله دوم تفنگ ۳ وضعیت تکرار کند.

وی درباره مسابقات پیش‌رو برای کسب سهمیه المپیک توکیو عنوان کرد: ما هم مسابقات جام جهانی برزیل را داریم و هم مسابقه قاره‌ای. ورزشکاران ما به جام جهانی برزیل هم اعزام خواهند شد اما با محدودیت. این مسابقات مرداد ماه برگزار می‌شود به خاطر همین فرصت داریم که ورزشکاران خود را آماده کنند. قرار است از ۱۸ خرداد تمرینات آغاز شود. بعد از آن هم در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت می‌کنیم که کشورهایی که سهمیه نگرفته‌اند مانند ما این فرصت را دارند که خودشان را نشان دهند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در پاسخ به این سؤال که به جز گلنوش سبقت‌اللهی ما ورزشکاری در فینال نداشتیم این موضوع شما را نگران نمی‌کند، تصریح کرد: سطح مسابقات خیلی بالاست، ورزشکاران باید در خط آتش قرار می‌گرفتند تا این مسابقات را تجربه کنند. این مسابقات برای بچه‌های ما واقعاً سنگین بود ما هم همین انتظار را داشتیم، یک سهمیه المپیک توسط احمدی و شاید یک سهمیه برای تپانچه.

وی در پاسخ به سؤال دیگر مبنی بر اینکه سبقت‌اللهی در تپانچه ۲۵ متر فینالیست شد و سهمیه المپیک نگرفت خاطرنشان کرد: بارها در این خصوص با مربی او صحبت کرده‌ایم اما گفته گلنوش مشکلی ندارد و نیاز به ریکاوری دارد.

کهرنگی همچنین درباره تمدید قرارداد سماکین با فدراسیون تیراندازی، گفت: او امشب به کشور خودش برمی‌گردد اما به احتمال قوی به ایران باز خواهد گشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *