آکادمی والیبال مظفری

مقدمه : مظفری نامی آشنا در بسکتبال تهران ، حالا این باشگاه در غرب تهران آکادمی والیبال تاسیس کرده است و بصورت تخصصی به تربیت بازیکنان پایه می پردازد .

تاریخچه : آکادمی والیبال مظفری توسط برادران مظفری در سال ۱۳۹۳ با هدف رشد و پرورش بازیکنان و همچنین ایجاد انگیزه در بین جوانان شروع به فعالیت نمود . تمام تمرکز این آکادمی در غرب تهران بوده و سالن های آنها تماما در محدوده ی غرب واقع شده است .

موقعیت مکانی : آکادمی والیبال مظفری در محله ی پونک قرار دارد . دسترسی به مجموعه ی خیره عمل جایی که آکادمی والیبال قرار دارد برای محلی ها بسیار مناسب میباشد اما با توجه به دسترسی نامناسب به وسایل نقلیه عمومی از جمله مترو و اتوبوس کار برای رسیدن به آکادمی برای افراد غیر محلی کمی سخت خواهد بود مگر اینکه وسیله ی شخصی داشته باشید . باتوجه به اینکه مجموعه خیره عمل پارکینگ اختصاصی دارد پس خیالتان از بابت جای پارک وسیله ی نقلیه نیز راحت خواهد بود .

سالن تمرینی :  زمانیکه وارد مجموعه میشود پس از گذر از پارکینگ و طی کردن چند پله به سمت بالا با سالن توپی مواجه خواهید شد ، دربی بزرگ که به راحتی باز میشود . لابی سالن ، ورودی مجموعه به سالن را جدا می کند ، سمت چپ لابی رختکن و سرویس های بهداشتی قرار دارد . قسمت انتهایی لابی یک درب تیره رنگ قرار گرفته که با کشیدن آن به سمت خود وارد سالن تمرینی میشوید .

از لحاظ ابعادی با یک سالن کاملا استاندارد روبرو خواهید شد سه زمین قانونی در سالن وجود دارد . دو طرف سالن جایگاه تماشاگران وجود دارد که باعث می شود خانواده ها به راحتی در زمان تمرین به مشاهده ی فرزندان خود بنشینند .

کفپوش : جنس کفپوش این سالن وینیلی رولی هست که به نسبت پارکت و چوب کیفیت پایین تری دارد اما باتوجه به نو بودن این کفپوش و همچنین تماسی نبودن رشته ی والیبال بسیار خوب ارزیابی می شود . تنها ایرادی که میتوان به سالن گرفت این است که کفپوش حالت ارتجاعی ندارد و زیر سالن خالی نمی باشد که به مرور زمان بازیکنان دچار آسیب های مفصلی می شوند .

کیفیت خط کشی زمین بسیار راضی کننده بود و از هر قسمت زمین حتی جایگاه تماشاگران هم که به زمین نگاه می کردیم خطوط زمین نمایان بودند .

نور سالن :  باتوجه به حضور تیم کلاب شو در ظهر و همچنین وجود پنجره های زیاد در دو طرف سالن روشنایی مناسب بود اما از لحاظ استاندارد های سالن های ورزشی که برحسب لوکس مطرح میشود بایستی دو ردیف دیگر به پرژکتورها اضافه شود تا این ایراد نیز برطرف گردد .

تهویه سالن : ارتفاع سقف بالا و همچنین وجود هواکش های زیاد دورتادور سالن ، تهویه مجموعه را ایده آل کرده بود .

تور : تور والیبال شرایط ایده آلی داشت و ابعاد آن کاملا با استانداردهای فدراسیون همخوانی داشت . همچنین یک تور سیار برای تمرین به بچه های کم سن و سال در سالن تعبیه شده بود تا آنها هم بتوانند تمرینات خود را به خوبی ادامه دهند .

سرویس بهداشتی و حمام : از لحاظ تعداد سرویس بهداشتی شرایط مناسبی وجود دارد اما بهتر بود تا وضع ظاهری سرویس ها و حمام کمی تغییر کند از درب سرویس ها گرفته تا روشویی آنها .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی : همه چیز برای یک آموزش پویا در اختیار مربیان قرار داشت ، از آنجایی که والیبال رشته ی پرجنب وجوشی به حساب نمی آید اما باتوجه به اینکه وسایل کمک آموزشی بساری در اختیار مربیان قرار دارد باعث میشود تا دست آنها برای طراحی تمرینات پویا باز باشد .

رده های سنی :  آکادمی والیبال مظفری در رده های نوجوان و جوانان لیگ تهران شرکت می کند اما باتوجه به رسالت یک آکادمی مبنی برای ارائه ی تمرینات به طیف گسترده تری از بازیکنان از ۸ سال تا ۱۶ سال را تحت پوشش قرار میدهد .

شرایط آموزش و مربیان : مجموعا ۳ مربی در آکادمی فعال می باشند که هر سه آنها کارشناس ارشد تربیت بدنی می باشند . همین امر باعث میشود تا مربیان این مجموعه اشراف کامل به وضعیت بازیکنان داشته باشند . تمامی مربیان مدرک مربیگری رسمی از فدراسیون محترم والیبال را دارا می باشند .

شهریه و نحوه پرداخت : شهریه ی آکادمی برای سه ماه کامل ( یک ترم ) مبلغ ۷۵۰ هزار تومان می باشد که شامل لباس ورزشی دورو ، بیمه ورزشی و تمرین است . باتوجه به متغییر بودن شهریه و نوسانات موجود بهترین مرجع کانال تلگرام آکادمی خواهد بود .

سخن پایانی : باتوجه به بررسی های انجام شده و همچنین شرایط آموزشی مطلوبی که توسط مربیان مجموعه برای بازیکنان فراهم شده است همچنین حضور فعال آکادمی والیبال مظفری در رقابت های تهران ، این مجموعه میتواند گزینه ی مناسبی برای شما عزیزان باشد . امیدواریم بررسی فوق کمکی به شما عزیزان کرده باشد .

نقاط قوت :

  • مربیان تحصیل کرده در رشته ی تربیت بدنی
  • سالن استاندارد
  • وجود پارکینگ
  • برنامه ریزی مناسب تمرینی

نقاط ضعف :

  • رختکن نامطلوب
  • شهریه نسبتا بالا
  • کفپوش وینیلی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *