رشد عضلات با حرکات کششی

اگر علاقه دارید که بدون مصدومیت و آسیب جسمی به تمرینات ورزشی خود ادامه دهید، یک مسیر ساده پیش روی شما است:حرکات کششی!
اما بهانه هایی مانند “وقت نمی کنم حرکت کششی کار کنم” یا “حالا بعدا کششی کار میکنم” بسیاری از ورزشکاران را از گرم کردن و سرد کردن صحیح دور نگه می دارد.
توسعه انعطاف پذیری که با انجام تمرینات کششی میسر است سبب افزایش دامنه حرکتی ورزشکاران شده و میزان بروز آسیب های عضلانی را می کاهد.
پس از تمرین های سخت و شدید، ماهیچه ها باید خود را باز سازی کنند. در این حالت بافت هایی که در هم پیچیده شده اند این کار را دشوار ساخته و فرایند بهبودی را کند می کنند. زمانی که شما ماهیچه های خود را می کشید، بافتهای عضلانی در امتداد هم قرار گرفته و جریان خون در آنها تسریع پیدا می کند واین جریان خون در بدن سبب رساندن مواد غذایی به عضلات و در نهایت رشد آنها می شود.
درست مثل کشیدن یک لباس چروک. این امر همچنین باعث می شود که وترها انعطاف پذیری بیشتری پیدا کنند.
بدنسازی از هر ورزش دیگر به حرکات کششی بیشتر نیاز دارند زیرا دامنه حرکات بدون حرکات کششی بسیار کم می‌شود. خیلی از کسانی که می‌خواهند وارد رشته بدنسازی بشوند بخصوص خانم‌ها این دغدغه را دارند که آیا بدنمان با بدنسازی خشک می‌شود و انعطاف‌پذیر نخواهد بود؟! جوابش هم بله و هم خیر است. بله اگر حرکات کششی را کنار بگذارید و فقط به فکر وزنه زدن غیر اصولی باشید نه تنها انعطاف پذیر نخواهد بود بلکه منتظر آسیب دیدگی هم باشید. اما خیر، اگر حرکات کششی را بدرستی و در برنامه‌تان بگنجانید نه تنها بدنی انعطاف پذیر خواهید داشت بلکه عضلات زیبا هم خوش فرمی هم خواهید داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *