اعزام تیم ملی بانوان بسکتبال برای اولین بار پس از انقلاب

شبنم کلاهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در انزلی با اشاره به برگزاری پنجمین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال بانوان به میزبانی سنگاچین انزلی اظهار کرد: با حمایت وزارت رفاه و امور اجتماعی در سنگاچین استقرار پیداکرده و با پشتیبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان از امکانات این مجموعه نظیر استخر، سالن بدن‌سازی پیشرفته و سالن مجهز ورزشی در اردوی انزلی استفاده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ۲۳ بازیکن در اردوی انزلی حضور دارند، افزود: لوسینه آسادوریان، معصومه اسماعیل‌زاده، آناهیس خداوردیان، سحر گودرزی، فاطمه آقازادگان، مژگان خدادادی، آیدا گل محمدی، عسل محسنی، سارا اعتماد، گلشید امیدیان، مریم ایزدبین، عسل پورحیدری، نگین رسولی، شیدا شجاعی، فائزه شهریاری، شادی عبدالوند، زهرا عدالت کار، تینا عیسائیان، فرزانه فروتن، روژانو محمودی، سحر نجفی، دلارام وکیلی و کیمیا طهرانی نفرات دعوت‌شده به اردوی تیم ملی هستند.

سرپرست تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان با اشاره به اینکه سرمربیگری تیم ملی بسکتبال کشورمان بر عهده شایسته متشرعی است، بیان کرد: آیلین ملکیان به‌عنوان مدیر فنی، شهرزاد راستکار و سرور روانی‌پور به‌عنوان مربیان تیم ملی در اردوی انزلی حضور دارند.

کلاهی از اعزام تیم ملی بسکتبال بانوان به مسابقات کاپ آسیا خبر داد و افزود: مسابقات کاپ آسیا شهریورماه با حضور تیم‌های برتر بسکتبال بانوان آسیا برگزار می‌شود و تیم ملی بسکتبال زنان ایران پس از حل مشکل حجاب برای نخستین بار در این مسابقات حضور پیدا می‌کند.

وی با اشاره به حمایت دکتر طباطبایی رئیس و دکتر شجاعی نائب رئیس فدراسیون بسکتبال جمهوری اسلامی ایران از تیم ملی بسکتبال بانوان افزود: دختران بسکتبالیست برای نخستین بار سال گذشته در قالب تیم ملی بسکتبال نوجوانان عازم بنگلور هند شده و در سید بی آسیا بازی کردند.

سرپرست تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان با بیان اینکه بسکتبال بانوان در ۴ دهه اخیر تعطیل نبود، گفت: به دلیل عدم اعزام به رقابت‌های بین‌المللی نمی‌توانستیم بازیکنان را محک جدی زده باشیم و مهم‌ترین اعزامان در دو سال اخیر، اعزام تیم ملی زیر ۱۸ سال بانوان به بنگلور هند بود.

کلاهی با اشاره به پتانسیل بالای دختران بسکتبالیست تیم ملی بزرگ‌سالان کشورمان تصریح کرد: با همدلی و حمایت جامعه بزرگ بسکتبال در مسابقات کاپ آسیا نتایج خوبی کسب می‌کنیم، هدفمان از حضور در این رقابت‌ها کسب مقام نبوده و برای رسیدن به سکوهای آسیایی نیاز به زمان و اعزام‌های بیشتری داریم.

وی با اذعان به آنالیز رقبای آسیایی توسط سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان افزود: در حال برنامه‌ریزی برای تدارک دیدارهای دوستانه پیش از اعزام به مسابقات کاپ آسیا هستیم و این دیدارها محک خوبی برای دختران بسکتبالیست است.

سرپرست تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان با اشاره به حمایت مسؤولین از ورزش بانوان به‌ویژه بسکتبال خاطرنشان کرد: به دلیل عدم پوشش رسانه‌ای مناسب از ورزش بانوان، اطلاعات از فعالیت بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی کم است، هرگاه درخواستی از مسؤولین داشتیم به‌خوبی درخواستمان را اجابت کرده و امکانات خوبی برایمان فراهم کردند.

به گزارش کلاب شو ، پنجمین مرحله اردوی آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال بانوان کشورمان برای حضور پرقدرت در مسابقات کاپ آسیا از ۱۱ تیرماه به میزبانی انزلی آغازشده و تا ۱۴ تیرماه به طول می‌انجامد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *