مدرسه فوتبال بانوان پیشتاز

مقدمه: پیشتاز جز معدود مدارس فوتبال تخصصی برای بانوان می باشد که به دنبال پرورش استعدادهای فوتبالی است .

تاریخچه باشگاه : پیشتاز در سال ۱۳۹۴ با نام مدرسه فوتبال پیشتاز توسط سرکار خانوم نیلوفر اردلان کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال در استان تهران دایر شد و دیری نپایید که در سال ۱۳۹۵ بعنوان برترین مدرسه فوتبال استان تهران توسط فدراسیون محترم معرفی شد . اهدافی که سرکار خانوم اردلان به دنبال آن این مدرسه فوتبال را تاسیس کرد پرورش استعداد و همچنین آموزش صحیح تکنیک های فوتبال به دختران استان تهران بوده است .

موقعیت مکانی : اولین چمن مصنوعی سرپوشیده در تهران میزبان مدرسه فوتبال پیشتاز است . برای رسیدن به زمین تمرین بایستی از اتوبان همت عبور کنید و خروجی شهرک قدس ( شهرک غرب ) را بپیچید مجموعه در خیابان دادمان کوچه قاصدک واقع شده است . وجود مترو میدان صنعت و همچنین اتوبوس های شرکت واحد دسترسی مناسبی به مجموعه میدهد. پارکینگ اختصاصی مجموعه نیز شرایط خوبی برای حضور خانواده ها ایجاد کرده است .

زمین تمرینی : یک زمین استاندارد تمرینی که مسقف شده است کار را برای بچه ها آسان کرده چه در سرما و باران و برف و چه درگرمای شدید تابستان بازیکنان و خانواده ها مشکل خاصی نخواهند داشت . زمین مدرسه ابعاد استاندارد فوتسالی دارد و برای تمرین رده سنی ۷ تا ۱۶ سال کاملا ایده آل می باشد .

چمن : چمن مصنوعی با پوشش گرانول که در زمان حضور ما همچنان کیفیت مناسبی داشت و استحکاک خوبی برای بازیکنان فراهم می کرد و باتوجه به داشتن سقف در فصل تابستان نور خورشید بصورت مستقیم به گرانول ها برخورد نخواهد کرد پس از داغی بی حد و اندازه چمن در ظهر خبری نیست .

نور : سقف مجموعه ارتفاعی در حدوده ۱۵ متر دارد و سرتاسر آن توسط روشنایی های مهتابی پوشیده شده است که برای تمرین کاملا مناسب است اما پخش شدن نور در کل زمین در زمانیکه آفتاب می تابد بصورت یکسان نخواهد بود .

دروازه ها : دو دروازه سالنی استاندارد میزبان زمین چمن مجموعه است که بصورت طولی و ثابت قرار گرفته است . چنانچه مربی به دروزاه های اضافی نیاز داشته باشد از کنزها استفاده می کند .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی :

تمام وسایل مورد نیاز در مدرسه فوتبال پیشتاز پیش بینی شده است . لدرها ، کنزها ، موانع بلند و حلقه ها همه و همه باعث میشود تا دست مربی برای دادن تمرینات متنوع باز باشد . پیشتاز تمامی سخت افزار لازم یک آکادمی سطح بالا بانوان را در اختیار دارد .

رده های سنی :  از ۷ سال تا ۱۹ سال اعدادی هستند که پس از سوال کردن در مورد سن بازیکنان ، آن ها را خواهید شنید . با توجه به وجود دو سانس آموزشی این رده های سنی به خوبی تفکیک شده است و بازیکنان کوچک تر در سانس جداگانه ای تمرین می کنند .

شرایط آموزش و مربیان :  مهم ترین بخش بررسی که تیم ما همیشه به آن وسواس خاصی داشته است شرایط آموزش و مربیان است . محدودیت ها و شرایط مجموعه ها چنانچه مربیان سطح بالا حضور داشته باشند تبدیل به فرصت های عالی برای رشد استعدادها خواهد شد . به ازای هر ۱۲ بازیکن یک مربی در مجموعه فعال است . باتوجه به نظارت مستقیم سرکار خانوم اردلان در مدرسه خیال شما باید از بابت آموزش تخصصی فوتبال راحت باشه . خیلی مواقع اسامی بزرگی را خواهیم شنید که تحت نظارت آنها آکادمی ها و مدارس فوتبال تاسیس شده است اما شاید تنها سالی یکبار آنها را در زمین ببینید اما اینجا ماجرا فرق میکند . خانوم اردلان تمام مدت مشغول آموزش مستقیم به بازیکنان هست . چه چیزی از این بهتر که سرمربی سایپا و کاپیتان اسبق تیم ملی به فرزند شما آموزش بدهد .

شهریه و نحوه ی پرداخت :  مدرسه فوتبال پیشتاز پرداخت به صورت ماهیانه داشته که شهریه برای یک ماه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان می باشد . در ابتدای هر سال تمامی بازیکنان بیمه ورزشی میشوند و توپ و لباس هم به بازیکنان داده خواهد شد .

سخن پایانی :  تلاش و پشتکار باعث رشد انسان خواهد شد ، واژه هایی که در مدرسه فوتبال پیشتاز برای بازیکنان ترسیم میشود . در مجموع وجود یک مدرسه فوتبال تخصصی با محوریت پرورش بازیکن و معرفی به تیم های باشگاهی و ملی در بخش بانوان یک حرکت مثبت و روبه جلو در ورزش بانوان میباشد . امیدواریم تا بانوان کشورمان در تمامی عرصه های ورزشی موفق و سربلند باشند . از اینکه همراه ما بودید سپاس گزاریم .

نکات مثبت :

  • وجود مربی حرفه ای
  • تفکیک رده های سنی
  • استفاده از پوشش اسلامی در تمرین
  • زمین استاندارد (سالنی) سرپوشیده

نکات منفی :

  • سیستم روشنایی
  • نبود دروازه های جانبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *