کلوپ صخره نوردی کوه اسکی

مقدمه: کوه اسکی کلوپ صخره نوردیindoor  محسوب میشود که در یک ساختمان به مساحت ۱۸۰ متر قرار گرفته است .

تاریخچه باشگاه : کوه اسکی به همت ۴ جوان کوهنورد و صخره نورد در تابستان ۱۳۹۵ تاسیس شد . هدف از برپایی این کلوپ در وهله اول گسترش ورزش صخره نوردی بین جوانان و در گام بعدی توسعه مهارت های صخره نوردی جهت حضور بهتر در طبیعت و مسابقات مختلف این رشته بوده است .

موقعیت مکانی : ساکن هر قسمت از تهران که باشید بهترین گزینه برای رسیدن به کلوپ صخره نوردی کوه اسکی مترو خواهد بود . این کلوپ در طرح اصلی ترافیک قرار دارد و همین امر باعث میشود تا شما نتوانید از خودرو شخصی استفاده کنید . اما با توجه به روحیه ای که از صخره نوردان سراغ داریم تحمل شلوغی مترو برای آنها آسان تر از پیدا کردن جای پارک در تهران خواهد بود . ضلع جنوب غربی میدان فردوسی و جنب ورودی مترو ساختمان آریا قرار دارد که در طبقه چهارم این ساختمان کلوپ صخره نوردی کوه اسکی فعالیت می کند .

محل تمرین : ۳ سالن مجزا برای فعالیت اعضا در نظر گرفته شده است . مساحت کل مجموعه ۱۸۰ متر می باشد و ارتفاع سقف ۳ متر ۶۰ سانتی متر است که برای تمرین و آمادگی ورزشکاران جهت حضور در طبیعت و مسابقات مناسب است . سالن اول که دورتادور آن را دیواره های صخره نوردی پوشانده است برای مبتدیان و نیمه حرفه ای ها مناسب میباشد . شیب دیواره ها از کم به زیاد افزایش پیدا می کند . وجود دیواره شبیه ساز و همچنین کمبوس یک مزیت بزرگ برای مجموعه به حساب می آید .

ایمنی : باتوجه به اینکه موسسان کلوپ از تولیدکنندگان تجهیزات کوهنوردی نیز هستند تمامی گیره ها در سلامت کامل قرار داشتند و به محض خرابی آنها باتوجه به اینکه طراحی و تولید گیره ها داخلی بوده است به سرعت عوض میشدند . تشک های ابری نیز زیر پای ورزشکاران قرار داشت که اگر فرود بدی داشتند آسیبی نبینند.

نور : سخت ترین چالش در نورپردازی indoor طراحی جای پرژکتورها و لامپ ها می باشد اگر لامپ ها در جای مناسبی تعبیه نشوند چشم صخره نورد را اذیت خواهد کرد و عملا آنها قادر نخواهند بود تا تمرین کنند . با این حال که برخی قسمت ها به نسبت تاریک بودند اما نورپردازی با استفاده از نورهای مهتابی و آفتابی پوشش خوبی برای ورزشکاران ایجاد کرده بود .

تهویه : صخره نوردی نیاز به استفاده از پودر مخصوص دارد . پودر های کچی مایع بهترین نوع این پودرها هستند اما به نسبت گرون می باشند . در کلوپ کوه اسکی ورزشکاران مجاز به استفاده از هر نوع پودر دلخواه می باشند این امر مزیت هایی برای ورزشکاران هم از لحاظ مالی هم از لحاظ راحتی کار دارد اما باعث میشود تا نتوان در مجموعه از کولر گازی استفاده کرد . در مجموعه وجود هواکش ها و کولرهای آبی تهویه مطلوبی برای کلوپ ایجاد کرده بود .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی :

تمامی امکانات و سخت افزارهای استفاده شده در کوه اسکی تولید داخل میباشد و موسسان این مجموعه با توجه به فضای موجود و همچنین تجربه ای که خود این افراد در صخره نوردی داشته اند اقدام به طراحی دیواره ها نموده اند .

رده های سنی :  صخره نوردی یک ورزش قدرتی استفامتی می باشد . توصیه کارشناسان ورزشی ما به شما این است که در سنین کودکی فرزندان خود را به صورت حرفه ای به رشته صخره نوردی نیاورید . بهترین زمان برای آغاز این رشته به صورت تخصصی و حرفه ای بعداز ۱۲ سالگی می باشد . اما میتوانید بصورت تفریحی و در جهت علاقه مند کردن کودکان خود اقدام کنید زیرا کودکان به شدت عاشق صعود هستند .

شرایط آموزش و مربیان : ۳ مربی فعال در مجموعه حضور دارد که تمامی آنها هنوز هم بصورت حرفه ای تمرین می کنند و در مسابقات مختلف حضور دارند . مطمئنن یادگیری تکنیک ها و روش های لازم جهت یک صعود ایمن و لذت بخش در این مجموعه آموزش داده خواهد شد . اما باتوجه به حضور ۳ ساعته کارشناسان ما در این مجموعه نظر ما به نحوه ی برخورد مربیان و همچنین جو صمیمانه ای که در آنجا وجود داشت جلب شد که این باعث میشد تا شما احساس شاگرد و استادی را در آنجا نداشته باشید .

شهریه و نحوه ی پرداخت :  باتوجه به متغییر بودن شهریه ها و همچنین شرایط مختلف پکیج ها بهترین راه برای اطلاع از قیمت ها اینستاگرام مجموعه می باشد.

سخن پایانی :  صخره نوردی رشته ای است که باعث میشود انسان به اصل خود یعنی طبیعت برگردد . همین امر باعث میشود تا هر انسانی حتی آنهایی که ورزشکار هم نیستند به این رشته علاقه مند شوند . کوه اسکی در مجموع جای مناسبی برای تمرین صخره نوردی چه برای بانوان و چه آقایان می باشد .

نکات مثبت :

  • وجود مربیان جوان
  • ساعت فعالیت بالا
  • گیره های تولید داخل
  • مجاورت با مترو

نکات منفی :

  • طرح ترافیک
  • گرمای مجموعه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *