باشگاه بدنسازی تندرستی

مقدمه : تندرستی بهترین گزینه برای افرادی است که بدنبال کراس فیت و TRX هستند .

تاریخچه : باشگاه بدنسازی تندرستی در سال۱۳۹۷  در محله بیمه کار خود را آغاز نمود . در این بین باتوجه به سوابق خوب صاحبان باشگاه در عرصه ی بدنسازی و با استفاده از تجربه بالا محیط مناسبی را برای ورزشکاران خانم و آقا بوجود آوردند .

موقعیت مکانی : نزدیک بودن باشگاه به منطقه ی مسکونی باعث میشود تا از لحاظ موقعیت مکانی باشگاه شرایط مطلوبی داشته باشد . تندرستی در مجموعه ی فرهنگی ورزشی آفتاب واقع شده است این مجموعه دارای پارکینگ مجزا برای اتومبیل و موتورسیکلت می باشد که از این حیث یک برتری بزرگ برای مجموعه است . از طرفی تندرستی در نزدیکی مترو بیمه واقع شده که از لحاظ دسترسی به وسایل نقلیه عمومی نیز یک مزیت برای باشگاه می باشد .

سالن تمرینی : سالن تمرینی در حدود ۵۰۰ متر مساحت دارد . سالن در یک طبقه قرارگرفته و بخش عمده ی سالن به کراس فیت و TRX اختصاص داده شده است.

کفپوش و ایمنی : بخش دستگاه ها و سیم کش ها از سرامیک استفاده شده و چمن موکتی برای مشخص کردن مسیر حرکت به سمت کراس فیت تعبیه شده تا هم از لحاظ ظاهری هم از لحاظ استفاده ی بهتر از این بخش مشخص شود . از طرفی قسمتی که وزنه های آزاد قرار دارد از کفپوش های فشرده مستحکم استفاده شده است تا آسیب دیدگی ورزشکاران در هنگام رها کردن وزنه به حداقل برسد .

نور سالن : با اینکه سقف مجموعه بلند است اما استفاده از لامپ های مهتابی و آفتابی نور سالن را به خوبی تامین کرده است و نوری طبیعی را در اختیار ورزشکاران قرار می دهد به گونه ای که در هیچ بخش از سالن تاریکی یا پرش نور وجود نخواهد داشت .

تهویه : سقف بلند بزرگ ترین حسن یک سالن بدنسازی می باشد ، اگر این سالن تهویه ی مناسبی دارد بیشترین نقش را در این ماجرا سقف مجموعه ایفا کرده است . البته در فصل تابستان وجود ۴ اسپیلت سیستم سرمایشی مطلوبی بوجود آورده است . ( حضور کارشناسان کلاب شو در تابستان بوده است . )

رختکن : بخش انتهایی سالن با استفاده از کمدهای سرتاسری پوشیده شده و از قسمت های دیگر مجموعه جدا شده است روشی هوشمندانه برای ایجاد رختکن بدون استفاده از دیوارهای کاذب ، در مجموع  ۹۰کمد برای رختکن تعبیه شده است که میتوان گفت کفایت می کند اما بهتر بود تا از قفل های الکترونیکی برای کمدها استفاده میشد .

دستگاه ها و تجهیزات : باتوجه به اینکه باشگاه تمرکز خاصی روی کراس فیت و TRX دارد دستگاه های سیم کش و وزنه ای آزاد به نسبت کمتر از بقیه مجموعه ها می باشد اما جوابگو ورزشکاران می باشد .

دستگاه های هوازی : تمامی دستگاه های هوازی برند اکتیو جیم هستند در مجموع ۳ تردمیل ۲ الپتیکال و ۵ دوچرخه ثابت قسمت هوازی مجموعه را تشکیل میدهند .

دستگاه های بدنسازی : سیم کش ها و دستگاه در قسمت ابتدایی مجموعه قرار دارد و همگی از برند خوب  Active GYM میباشند . تنها ایرادی که میتوان از دستگاه گرفت تعداد کم آنها می باشد که در زمان شلوغی باشگاه کار را برای ورزشکاران کمی سخت خواهد کرد .

ساعت فعالیت: فعالیت مجموعه همه روزه از ساعت ۶:۳۰ صبح لغایت ۲۳:۳۰ می باشد ، که این بازه زمانی بین بخش بانوان و آقایان تفکیک می شود .

شرایط آموزش و مربیان : در بخش بانوان مربی فعال در مجموعه حضور دارد اما در زمان حضور ما در بخش آقایان مربی مجموعه حضور نداشت تا ما بتوانیم سوالات خود را مطرح کنیم . ( شاید در فرصتی دیگر این بخش باگفتگوی ما تکمیل شود )

شهریه و نحوه پرداخت : بخش مهم و قابل توجه مجموعه های ورزشی شهریه و نحوه ی پرداخت آن است . از طرفی در حال حاضر بهترین مرجع برای دریافت اطلاعات شهریه ای و نحوه ی پرداخت تلگرام باشگاه می باشد .

سخن پایانی : در مجموع می توان گفت باشگاه تندرستی کاملا ایده آل بخش بانوان میباشد و برای بخش اقایان نیز شرایط خوبی ایجاد کرده است . از اینکه با ما همراه بودید سپاس گزاریم

نقاط قوت :

  • دستگاه های برند
  • وجود بخش کراس فیت
  • وجود TRX در مجموعه
  • بخش بانوان و آقایان

نقاط ضعف :

  • کوچک بودن مجموعه
  • نبود مربی برای آقایان
  • کم بودن دستگاه های سیم کش و هوازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *