باشگاه بسکتبال فراز

 مقدمه:  اگر در محدوده تجریش و خیابان شریعتی تهران ساکن باشید قطعا نام باشگاه فرهنگی ورزشی فراز را شنیده اید .

تاریخچه باشگاه : باشگاه فرهنگی ورزشی فراز از سال ۱۳۷۵ با نام سروش شمیران در رقابت های استان تهران بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و رفته رفته توانست نام خود را در رشته ی بسکتبال مطرح کند این باشگاه در سال ۱۳۹۷ تغییر نام داد و با نام فراز پا به رقابتهای لیگ کشور و تهران گذاشت . هدف از ایجاد این باشگاه در ابتدا پرورش بازیکنان مستعد و پس از آن شرکت در مسابقات بوده است که باتوجه به مقام های مختلفی که این باشگاه در سال های گذشته کسب کرده است گواه بر فعالیت خود این باشگاه می باشد .

موقعیت مکانی : باشگاه فراز در منطقه یک تهران واقع شده است . این باشگاه در سه مجموعه ی مجزا فعالیت می کند و باتوجه به گسترده بودن منطقه یک تقریبا تمام این منطقه را پوشش میدهد . سالن شهید سلیمانی ۱ و ۲ ، سالن عقیلی چیذر و سالن مسجدی نیاوران محل های تمرینی باشگاه فراز میباشد .

سالن تمرینی :

سالن تمرینی که ما در روز حضورمان بررسی کردیم سالن شهید سلیمانی ۲ بود . یک سالن با ابعاد تقریبا استاندارد ، چرا میگوییم تقریبا استاندارد چون این سالن از نظر طولی حدود ۵ متری کوچک تر از استاندارد است . البته باید در نظر داشته باشیم که این سالن برای تمرین بوده و نه مسابقات .

کفپوش : کفپوش سالن از جنس پلیمر رولی بوده و باتوجه به اینکه فضای بین کفپوش و زمین خالی نیست حالت ارتجاعی ندارد و این میتواند زیاد خوب نباشد . اما باید توجه کنیم که کفپوش ، اصطکاک خوبی دارد و تمرین کردن در آن می تواند لذت بخش باشد .

نور : وجود لامپ های مهتابی بزرگ سرتاسر سالن باعث میشود تا پخش نور در سالن خوب باشد و قسمت تاریک در سالن وجود نداشته باشد .

حلقه ها : حلقه ها قابل تنظیم می باشد اما تنها دو حلقه میتواند به مینی بسکتبال تبدیل شود و تعداد حلقه ها باتوجه به اینکه سالن یک سالن تمرینی است کافی نبوده ، بهتر بود در عرض زمین هم حلقه هایی برای شوت زدن تعبیه می شد .

ایمنی سالن :

دور تا دور سالن را محافظ های ابری پوشانده است که باعث میشود هیچ قسمت سفت یا نوک تیز خطرنک در سالن وجود نداشته باشد و از لحاظ ایمنی شرایط بسیار خوبی ایجاد شده است .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی :

درسته که وسایل آموزشی برای بهتر تمرین کردن لازم است اما اگر مربی توانمند باشد با حداقل ها هم میتواند بهترین تمرین ها را بدهد .

تعداد موانع و کنز ها برای تمرین کافی بود اما خبری از موانع بلند و کوتاه ، لدر ها ، موانع تعادلی و … نبود .

رده های سنی :

از مینی بسکتبال تا بزرگسالان در باشگاه فراز تمرین میکنند اما تمرکز اصلی این باشگاه روی بازیکنان رده پایه است . جایی که باشگاه های دیگر کمتر به آن توجه می کنند .

شرایط آموزش و مربیان :

تمامی مربیان فراز دارای مدرک مربیگری هستند از درجه ۳ تا مربی ملی در این باشگاه فعالیت می کنند . از همه مهم تر مربی تخصصی برای مینی بسکتبال که سال هاست در این رده فعالیت می کند . در هر سانس حداقل دو مربی حضور دارد که باتوجه به تعداد بازیکنان به ازای هر ۱۰ بازیکن یک مربی در سالن حضور دارد .

شهریه و نحوه ی پرداخت :

باتوجه به متغییر بودن شهریه در هر فصل و همچنین متفاوت بودن شهریه در رده های سنی بهترین مرجع برای دریافت اطلاعات پرداختی اینستاگرام و یا تلگرام باشگاه می باشد .

سخن پایانی : فراز باشگاهی است که در بسکتبال امتحان خود را به خوبی پس داده است و باتوجه به بازیکنان خوبی که به تیم های مختلف تحویل داده و همچنین مقام هایی که در این سال ها در رده ی پایه کسب کرده است گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود . از اینکه با ما همراه بودید سپاس گزاریم

نکات مثبت :

  • مربیان جوان در کنار مربیان با تجربه
  • تعداد نفرات استاندارد برای بازیکنان و مربیان ( حداکثر ۲۰ بازیکن و ۲ مربی )
  • حلقه های مناسب برای مینی بسکتبال
  • تهویه مناسب

نکات منفی :

  • حلقه های کم
  • نبود رختکن
  • شهریه ی نسبتا بالا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *