باشگاه بسکتبال ایزدیار آسمان

 مقدمه:  باشگاه فرهنگی ورزشی ایزدیار آسمان در منطقه یک تهران یک باشگاه قدیمی در بسکتبال به حساب می آید . ایزدیار آسمان در تمامی رده های پایه فعالیت میکند .

تاریخچه باشگاه : باشگاه فرهنگی ورزشی ایزدیار آسمان در سال ۱۳۸۳ توسط علی ذگردی کارشناس تربیت بدنی جهت فعالیت در رشته های بسکتبال ، اسکی و آمادگی جسمانی تاسیس گردید . باشگاهی که با هدف پرورش بازیکن در ابتدا کار خود را آغاز کرد و رفته رفته تصمیم گرفت تا در لیگ های استان تهران حضور پیدا کند . این باشگاه هنوز در جهت هدف اصلی خود پیش میرود هدفی که در این چندسال اخیر از یاد ورزشی های ایران رفته است . پرورش بازیکن و کشف استعداد مهم ترین اصل در هر ورزشی میباشد که ایزدیارآسمان به خوبی در این سال ها آن را رعایت کرده است .

موقعیت مکانی : منطقه یک تهران میزبان باشگاه بسکتبال ایزدیار آسمان می باشد . خیابان ولیعصر را که طی کنید به یک خیابان معروف و نام آشنا خواهید رسید . در خیابان فرشته یک مجموعه ورزشی با نام هفت چناران وجود دارد که در دو طبقه مجزا سالن بسکتبال را برای باشگاه ایزدیار مهیا کرده است . سخت ترین بخش کار پیدا کردن جای پارک در این خیابان شلوغ خواهد بود اما باید بدونید یک پارکینگ رایگان برای خانواده ها در نظر گرفته شده است.

سالن تمرینی :از پارکینگ مجموعه که گذر کنیم و به سالن اصلی برسیم با گذشت از طبقه همکف به یک سالن بزرگ خواهیم رسید سالنی که از لحاظ ابعادی استاندارد بوده و فضای مناسبی برای تمرین و مسابقات تدارکاتی دارد .

کفپوش : مثل اکثر سالنهای چند منظوره این سالن هم دارای یک کفپوش رولی می باشد که زیر آن خالی نبوده و حالت ارتجاعی ندارد اما نو بودن کفپوش ها به نوعی این ماجرا را تحت شعاع قرار داده ولی بهتر بود سالنی به این خوبی را با پارکت تجهیز می کردند البته این موضوع به باشگاه ایزدیار مربوط نمیشود .

نور : سرتاسر سالن با لامپ های ال ای دی مهتابی پوشیده شده است و سالن تماما به رنگ سفید در آمده بود بهتر بود تلفیقی از رنگ مهتابی و آفتابی استفاده میشد تا استاندارد نور هم رعایت میگردید .

حلقه ها : اگر می خواهید بسکتبال بازی کنید نیاز به توپ و حلقه دارید اگر توپ بسکتبال نباشد با توپ های دیگر هم می توان پرتاب انجام داد اما اگر حلقه نباشد کاری از دستتان برنمی آید پس حلقه عضو جدانشدنی از بسکتبال است . دو حلقه ی مینی در کناره ها ی زمین و دو حلقه ی بزرگ بهمراه دو حلقه ی استاندارد در طول زمین مجموع حلقه های این سالن را پوشش داده است .

ایمنی سالن : باتوجه به استاندارد بودن ابعاد زمین و فاصله ی خط اوت با دیواره های کناری و داشتن حفاظ دور دروازه های طولی زمین ، ایمنی قابل قبولی برای سالن می توان در نظر گرفت هیچ قسمت خطرساز و یا نوک تیز در سالن وجود ندارد .

سخت افزار و وسایل کمک آموزشی : هیچ نیازی به آوردن توپ توسط شاگردان نیست این یعنی یک هزینه کمتر برای خانواده اما همه ما میدانیم اگر میخواهید بسکتبالیست شوید همه جا نیاز به توپ جهت تمرین خواهید داشت . موانع و کنزها به همراه میله های بلند و نردبان چابکی نیز جزو تجهیزات این باشگاه می باشد .

رده های سنی : این باشگاه از میکروبسکتبال تا رده ی بزرگسالان فعالیت می کند و در تمامی رده ها در لیگ استان تهران حضور فعال دارد . مهم ترین بخش این باشگاه تفکیک بودن سانس های تمرینی برای مینی ، نونهالان ، نوجوانان و جوانان می باشد که این یک فاکتور بسیار خوب برای این باشگاه می باشد .

شرایط آموزش و مربیان : مجموعا ۴ مربی در ایزدیار آسمان فعالیت می کنند که دو نفر از آنها از لحاظ درجه مربیگری و همچنین سابقه ی مربیگری بسیار شرایط ایده آلی داشته و می توان گفت خیال خانواده ها از لحاظ آموزشی راحت خواهد بود .

شهریه و نحوه ی پرداخت : با توجه به متغییر بودن مبالغ شهریه و همچنین تغییرات احتمالی ، سایت کلاب شو فعلا نمی تواند مبالغ شهریه را اعلام نماید و بهترین راه اطلاع تماس با باشگاه می باشد .

سخن پایانی : باتوجه به قدمت باشگاه ایزدیار آسمان و همچنین تفکیک بودن این باشگاه در رده های سنی پایه شرایط مناسبی از لحاظ آموزشی در این باشگاه حکم فرما می باشد . از اینکه با ما همراه بودید بسیار سپاس گزاریم .

نکات مثبت :

  • برنامه ی تدوین شده ی بلند مدت برای تمرینات
  • مربیان با تجربه
  • تعداد نفرات استاندارد برای بازیکنان و مربیان ( حداکثر ۲۵ بازیکن و ۳ مربی )
  • زمین استاندارد
  • تهویه مناسب

نکات منفی :

  • نبود حلقه ی مینی
  • کم بودن حلقه های جانبی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *